Anasayfa » Haber » 3 Mayıs Türkçülük Günü

3 Mayıs Türkçülük Günü

MHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Aycan’ın mesajı şöyle:

sefer-aycan-turkculuk-bayrami“Türk milletinin en zor zamanlarından birini yaşadığı bu günlerde 3 Mayıs Türkçülük gününü kutlamaktayız.Türk tarihinin her anında var olan Türkçülük anlayışı maalesef dış güçlerin etkisi ile oluşan zihniyetlerle her zaman mücadele içinde olmuştur. 3 Mayıs 1944’te Milliyetçiliği kalplerinde bayraklaştıran bir avuç yürekli insan; inanmanın, kendisini davasına adamanın ve kararlılığın en güzel örneklerini tüm zorluklara rağmen göstermiştir. Bu önemli hareket milliyetçilerin mağdur olmasıyla sonuçlansa da, mağduriyet sonrasında milliyetçileri birleştirmiş, güçlendirmiş ve belirli bir ülkü haline gelen kutlu bir günü kazandırmıştır.

Bu duygularla her türlü engellemeye karşı Türklük bayrağını dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş, fikir adamı H.Nihal Atsız başta olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.
Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün bu günü biz dünya üstünde son Türk kalana dek kutlayacağız. Türk Milliyetçilerine, Türk Dünyası davasına ve Türk insanının haklarını sahip çıkmaya ve savunmaya devam edecek ve bundan da şeref duyacağız.
Son olarak belirtmek isterim Türk milleti uğruna her çileye göğüs geren Türk milliyetçilerini rahmet, minnet ve şükran ile anıyorum. 3 Mayıs Türkçülük günümüzü kutluyorum” dedi.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

Kaynak:tvmaras.com

%d blogcu bunu beğendi: