Anasayfa » AKP Sağlık Politikalarının Sonuçları

AKP Sağlık Politikalarının Sonuçları

2002 yılı sonunda tek başına ve büyük çoğunlukla hükümet olan AKP, yedi yıllık iktidarı döneminde sağlık hizmetlerine ve Milletimizin sağlığına  büyük zararlar vermiştir.

İktidarın ilk yıllarında Hükümetin gerçek amaçları bazı kesimlerce farklı nedenlerle görülmemiş veya görülmek istenmemiştir. Bu süre içerisinde sağlık alanındaki yanlışlıklar artarak devam etmiştir.Bu zamana kadar AKP Hükümeti gündemi sürekli değiştirerek oyalamaya çalışmıştır.Günümüzde ise “Açılım” adı verilen aldatmaca ve bölücü terör nedeni  ile başka konular ikinci plana itilmiş olsa da sağlık hizmetleri alanında sorunlar çok büyümüştür.

Bu nedenlerle bu yazıda; AKP Hükümetlerinin sağlık politikası, yapmak istedikleri ve yaptıkları değerlendirilerek oluşturduğu sonuçlara dikkat çekilmek istenmiştir.

Değerlendirme yapılır iken; AKP Hükümetlerinin  programı, Sağlık Bakanlığının “Açıl Eylem Planı “diye sunduğu plan, “Sağlıkta Dönüşüm” adını verdikleri program ile yaptıkları mevzuat değişiklikleri  ve uygulamalar esas alınmıştır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.