Anasayfa » Haber » Aycan “Deprem değil, çürük bina öldürür”

Aycan “Deprem değil, çürük bina öldürür”

1999 Marmara Depreminde Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü olarak deprem bölgesinde bizzat görev yapan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Depremden 4 saat sonra acıyı sarmak için oradaydım.”dedi.

sefer-aycan-depremMilletvekili Sefer Aycan, 17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümünde depremle ilgili başsağlığı mesajı yayınladı. Aycan “17 Ağustos Depreminde ölenlere bir kez daha rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Depremle ilgili görüşlerini dile getiren Aycan”Gelişmiş ülkelerde 9 şiddetinde depremlere dayanıklı binalar, evler inşa edilirken, ülkemizde 6 şiddetindeki depremlerde can kaybının olması kabul edilebilir değildir.” dedi. “Ülkemiz deprem bölgesinde yer almaktadır. Çarpık yapılaşmayı önlenerek depremdeki can kayıplarını en aza indirmeliyiz. Deprem felaketlerinin son bulması için ülkemizde depreme dayanıklı, rantçı olmayan bina yapımı zorunludur.” diyen Aycan; hükumeti, belediyeleri depremler ve insan hayatı konularında daha hassas olmaya davet etti.

%d blogcu bunu beğendi: