Anasayfa » Haber » Aycan “İlçelerimizle bağlantı kuramıyoruz”

Aycan “İlçelerimizle bağlantı kuramıyoruz”

Kahramanmaraş’ın ilçeleri arasındaki yolların uzak ve bakımsız olması nedeniyle şehir merkeziyle bağlantısının yetersiz kaldığını ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, özellikle kuzey ilçelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için diğer şehirleri tercih ettiğini söyledi.

aycan-ilcelerimizle-baglanti-kuramiyoruzKahramanmaraş’ın her yerinde yol sorunu olduğunu kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, tüm ilçelerle bağlantı kurmakta zorlandığımızı dile getirerek; “Merkez trafiği de çok kötü, şehir ulaşımı da zor. Bütün ilçelerin Kahramanmaraş ile bağlantı sorunları var. Çağlayancerit buraya gelmeye çalışsa 120 kilometreden de fazla şuan ki mesafe yani değil mi? Yolunda ortamı kötü tabi ki; Tekir i geçiyorsunuz, kışın kapanıyor dar bir yol var. Ve o insanları buraya getirmek, şehirle bağlantısını sağlamak hakikaten zor. Şimdi yolun önemi budur bu bir özel sektör mantığıyla yapılamaz. Ülke olmanın gereği budur. Yani vatandaşın olduğu yere gidemiyorsanız, orada siz yoksunuz demektir” dedi.

“Adıyaman Gölbaşı ile Maraş arasında paralel bir yola ihtiyacımız var”

Adıyaman Gölbaşı ile Kahramanmaraş arasında paralel bir yola ihtiyacımız olduğuna dikkat çeken MHP Milletvekili Aycan böyle bir bağlantı yapıldığı zaman bölgenin ticaret alanında canlanacağını ve ulaşımdaki sıkıntılarının biteceğini belirterek şöyle konuştu: “Bu yol yapıldığında, Gaziantep kullanılmadan Kahramanmaraş üzerinden bağlantı sağlanmış olacaktır. Güney ile Doğunun, Güneydoğunun, Adana ya bağlantısı veya Kayseri’ye bağlantısı şehrimiz üzerinden olur. Hem de Çağlayancerit’in Kahramanmaraş ile bağlantısını sağlamış olur. Diyarbakır’la Kahramanmaraş arasındaki yolun da 80 kilometre kısalmasını sağlayacak bir yol güzergâhı. O Gölbaşı ile Kahramanmaraş arasındaki bağlantıyı yaptığımızda bundan Çağlayancerit te yararlanacak.”

“Kahramanmaraş’ın yol sorunu hala devam ediyor”

Kahramanmaraş’ın yol konusundaki problemlerinin devam ettiğini hatırlatan Milletvekili Aycan, Adıyaman Gölbaşı ile Kahramanmaraş arasında paralel yol çalışmasını iktidarın, bu zamana kadar yapmadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir projenin önce tabii ki yatırım programına girmesi lazım. Yatırım programı yok şu an. Düşünce bazında bu elbette olması lazım; ama 13 yıldır AKP hükumeti Kahramanmaraş’ın yol sorununa herhangi bir çözüm üretememiştir. 13 yıldır Göksun’la Kahramanmaraş arasındaki yol bitmemiştir. Ne zaman biteceği de meçhuldür. Yarın bitecek diyemiyorsun ki, denilmiyor ve şu an için sadece o gün Sayın Cumhurbaşkanı geldi. Toplam kilometresi 17 kilometrelik bir mesafeye açıldı. O yolun tümü şimdi güzergâhı da değiştiği için köprüleri olan viyadükleri olan tünelleri olan bir yola dönüşmesi lazım. Ben onun da bu hızda, bu yaklaşım içerisinde biteceğini sanmıyorum. Bütün ilçelerimizin sorunu var. Mesela Göksun’la Andırın arasındaki yol çok büyük. Bir Kuzey Güney güzergâhı olarak söylendi. Ama seçim sırasında sadece birkaç dozer geçirdiler. Oranın da mesafe kat edeceğini sanmıyorum. Öncelikle bir program gözükmüyor. Oraya 5-10 kuruş koymakla, iki tane dozer göndermekle o yolların yapılmayacağı ortada. Tabi ki seçim sırasında göstermelik çalışmalar yapıldı. Ama şu an için böyle bir şey yok.” Tüm bunların yapılması için güçlü bir hükumete ihtiyaç olduğunu bildiren Aycan, ”Yeniden planlar, programlar yapılması lazım. Bu arada da Kahramanmaraş olarak bizim de Gölbaşı Kahramanmaraş arasındaki bağlantıyı yatırım programına koymamız lazım. Veya ödeneklerin takipçisi olup bunların bir an önce bitmesini sağlamak lazım. Birtakım kişiler buradan zengin oluyor işte yol yapılmış, sonra o yol güzergâhı değişiyor. Asfalt yapılıyor işte duble yollar yapılıyor. Ama yol ortada yok. 2 gün sonra gidiyorsunuz yol tamamen bozulmuş yaya güzergâhı değişmiş ve bu arada birileri zengin oluyor, köşeyi dönüyor. Onun dışında, baktığımızda vatandaşın beklentileriyle de alay edilmiş oluyor. Sorunları çözülmüyor yazık günah bu paralar hepimizin paraları. Devletin parası heba oluyor. Hem iş bitmiyor, hem de paralar boşa gitmiş gözüküyor. Şu an ki gördüğüm kadarıyla zaten hükumet istifa etmiş. Bu hükumetin Kahramanmaraş’taki AKP’nin gündeminde böyle bir şey yok. (KENAN ONARAN)

Kaynak: http://marasnews.com

%d blogcu bunu beğendi: