Anasayfa » Haber » Aycan, Kahramanmaraş’ın gündemini Meclise taşıdı

Aycan, Kahramanmaraş’ın gündemini Meclise taşıdı

Aycan “Göksun – Kahramanmaraş yolu neden tamamlanmıyor?”

Seçildiği günden itibaren ülkenin ve Kahramanmaraş’ın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, bu defa Göksun – Kahramanmaraş yolunu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanına sordu.

sefer-aycan-goksun-tunelleriCumhurbaşkanı ile diğer idarecilerce açılışı yapılan ve bir türlü tamamlanmayan kara yolu ile ilgili olarak Bakan Bilgin tarafından yazılı olarak cevaplanması istenen soru önergesi şöyle:

2006E 040490 DPT No’lu Yatırım Programında yer alan Kahramanmaraş-Göksun Yolu 2003 yılından beri devam etmektedir ve halen bitmemiştir. Bu durumla ilgili olarak:
1- Kahramanmaraş-Göksun yolunun proje bedeli ne kadardır? Bugüne kadar yapılan harcamaların miktarı nedir? Yapılan harcamalar proje bedelini aşmış mıdır?

2- Kahramanmaraş-Göksun arasındaki yolun bu zamana kadar bitmemesinin nedeni nedir? Ne zaman bitirilmesi planlanmaktadır? Bitmesi için ne kadar ek bütçe öngürülmektedir?

3- Kahramanmaraş-Göksun arasında bölünmüş yol olarak yapılan kısımlarda toprak kayması olduğu ve bu nedenle güzergah değişikliği olduğu doğru mudur? Doğru ise oluşan kamu zararı ne kadardır? Sorumluları kimlerdir? ilgili kişiler hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Yapılmış ise nelerdir?

4- Yeni belirlenen güzergah en uygun alternatif midir? Bu güzergah değişikliği ile proje maliyeti ne kadar artmıştır?

İlgili Haberler:

Aycan “İlçelerimizle bağlantı kuramıyoruz”

TÜNELLER YOĞUN BAKIMA ALINDI

%d blogcu bunu beğendi: