Anasayfa » MHP » Esnaf - Sanatkar ve KOBİLER » Aycan “Ortak iş yeri sağlık birimleri oluşturulmalı”

Aycan “Ortak iş yeri sağlık birimleri oluşturulmalı”

Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi esnafını ve kooperatif yönetimini ziyaret eden MHP Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, esnafın iş yerindeki sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi.

sefer-aycan-kucuk-esnafAycan, seçim çalışmaları dolayısıyla ziyaret ettiği esnaf ve küçük sanayiciyi seçildikten sonra da ziyaret etti. Seçim döneminde vatandaşa verdiği sözleri hatırlatarak, “Esnafımızın talepleri doğrultusunda Suriyeli göçmenlerin çadır kentteki durumlarını soru önergesi ile  Meclise taşıdım.” dedi.

Esnafın iş yeri ile sağlığı ve güvenliğine de değinen Aycan, “Çalışanlarımızın iş yerindeki güvenliği ile ilgili tedbirler arttırılmadır. Esnafımız daha çok sağlık hizmetlerinden yararlanmalıdır.  Biliyorsunuz, 50’den fazla çalışanı olan iş yerlerinde  iş yeri sağlık birimleri oluşturmak yasal bir zorunluluk. 50’den az çalışanı olan iş yerlerimiz için ‘ortak iş yeri sağlık birimleri’ oluşturmalı ve yaygınlaştırılmalıdır. Bu, hem çalışanlarımızın sağlığını korumaya yardımcı olacak, hem iş yeri  güvenliğini arttıracak, hem de esnafımıza uzun vadede yararlı olacaktır.” şeklinde konuştu.

[justified_image_grid preset=1 row_height=100]

İlgili Haber:

Aycan, Kahramanmaraş’ta sanayi sitesi esnafının sorunlarını dinledi

Aycan, sanayi sitesinin işgalini sordu

%d blogcu bunu beğendi: