Anasayfa » Haber » Aycan “Ülkedeki kaosun müsebbibi Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Aycan “Ülkedeki kaosun müsebbibi Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Koza TV’de yayınlanan Parantez programına konuk olan Kahramanmaraş MHP Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan gündemi değerlendirdi.

sefer-aycan-kozatvÖncelikle artan terör olayları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aycan, “‘Analar ağlamayacak’ diyenlerin, ‘akil’ diye gönderilen insanların milleti aldatmış olduğu ortaya çıkmış oldu.”dedi. “Teröristle görüşen şerefsizdir.” diyenlerin daha sonra terörist başı ile görüşmek üzere heyet gönderdiğini hatırlattı. “Bu süreçte halkımız hep aldatıldı.” dedi.

Aycan, “Düne kadar çözüm çözüm diyenler, şimdi neden savaş istiyor?” sorusuna “Hükumet bizi aldattı, aldatmaya da devam ediyor.” karşılığını verdi. “AKP ile terör örgütü arasında gizli görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerin içeriği hakkında bazı tahminlerimiz var, ama bu içerikleri açıklaması gereken taraf AKP hükumetidir.” dedi.

Koalisyon konusuna da değinen Aycan, “AKP’nin kurtuluşu, MHP ile koalisyon ortaklığına bağlı idi. AKP bize koalisyon önerisinde bulunup ortaklık sağlanmış olsaydı, biz terör meselesini çok kolay çözerdik.” dedi. Bugüne kadar AKP tarafından MHP hiçbir zaman koalisyon teklifi gelmediğini tekrar eden Aycan, ülkedeki kaosun Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel hırsından kaynaklandığını ifade etti.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: