Anasayfa » Haber » Aycan’dan yazılı açıklama: “Terörün neyini araştıracaksınız?”

Aycan’dan yazılı açıklama: “Terörün neyini araştıracaksınız?”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Facebook sayfasından CHP’nin terör araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önerisi için bir açıklama yaptı.

seferaycan-tbmmAycan’ın açıklaması şöyle:

Terör kaynağı bellidir. Terör; PKK’dır, IŞİD’dir, DHKP-C’dir. PKK’nın siyası temsilcisi HDP’dir. Bunun finans kaynaklarını, işbirliği yapan ülkeleri ve bağlantıları biliyoruz. Bu ilişki devam etmektedir.
AKP ise en azından törörist odaklarla ve onların siyasi temsilcileri ile masaya oturmuş ve Dolmabahçe de mutabakat metni açıklamıştır.Daha önce AKP ile HDP birlikte soruşturma komisyonu kurmuş,MHP ve CHP ise komisyona katılmamıştır.
MHP nin tavrı bugünde aynıdır.Soruşturacak bir şey yok,herşey bellidir demektedir.Terörist odaklarla müzakere veya mutabakat olmaz,terörle taviz vermeden silahla mücadele olur görüşündeyiz.Terör odakları kurutulmalıdır diyoruz.
Tavrı değişen ise AKP ve CHP dir.AKP samimi veya değil tavrını değiştirmiştir kısmen bizim görüşümüze gelmiştir.
Tavrını değiştiren bir diğer parti CHP dir.Dün soruşturma komisyonuna üye vermez iken,neden bugün komisyon kurulmasını istemektetdir?Komisyon kurulmasını ilk isteyen HDP dir.Acaba HDP nin görüşlerini desteklemektemidir?Komisyondan ne beklemektedir?
AKP ve CHP ye neden değiştikleri sorulmalıdır.Bunun sorulması gerekir iken MHP ye bir takım eleştiri yapmak en azından haksızlıktır.
MHP nin görüşleri hep aynıdır.Bugün terör odakları ile silahlı mücadele edilmektedir.Bu nedenle HDP nin komisyon kurularak PKK ve diğer terör odakları ile yapılması gereken mücadeleyi durdurma,oyalama oyununa gelinmemiştir.
Durum bundan ibarettir.

%d blogcu bunu beğendi: