Anasayfa » Et ve İnsan Sağlığı » Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Görevi Gıda Güvenliğini Temin Etmektir

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Görevi Gıda Güvenliğini Temin Etmektir

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının görevi, gıda güvenliğini ve halk sağlığını temin etmektir. Bakanlık bunu sağlayacak düzenleme ve uygulamaları sağlamakla yükümlüdür.Bu nedenle Tarım Bakanlığı Bir taraftan özellikle et olmak üzere tüm yerli gıda üretimini teşvik eder iken,diğer taraftan gıdaların üretimden tüketime kadar her aşamasını düzenli olarak  denetlemeli,aykırı işler yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Sağlık Bakanlığı ise bu işi tarım bakanlığına attım diye sevinmemelidir. Et ve diğer gıdaların güvenliği insan sağlığını en çok etkileyen unsurlardır.Sağlık Bakanlığının esas işi hasta tedavi etmek değil,insanların hasta olmasını önlemek ve sağlıklarını geliştirmektir.

Bu düzenlemeler yapılmadığında,bu düzenlemeleri yapması gerekenlerinde  yiyecekleri etten  emin olmaları mümkün değildir. Halkımızla birlikte kendileri de risk altındadırlar.

Sağlıklı yaşamak için et yemeniz gerekmektedir. Sağlıklı et yemek için  kontrolü olmayan,bilmediğiniz  yerlerden et ve et ürünleri almayınız. Et ve et ürünleri alırken işyerinde kontrolün  yapılmış olduğundan emin olunuz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.