Anasayfa » Etiket Arşivi: aile hekimliği

Etiket Arşivi: aile hekimliği

Nasıl Bir Aile Hekimliği İstiyorsunuz?

Son Günlerde Aile Hekimliği uygulaması ile ilgili tartışmalar yeniden başladı. 20.1.2014 tarihinde TBMM kabul edilen sağlık alanındaki son “Torba Yasa” da aile hekimlerine nöbet tutma zorunluluğu getirilmesi ile başlayan tartışma , 24.01.2014 tarihinde Sağlık Bakanının yaptığı “Aile hekimleri hastanede değil , kendi merkezlerinde nöbet tutacaklar” ve “Aile hekimleri bir hastaneyle ilişkilendirilecek” yönündeki açıklamaları ile yeni boyut kazandı. Devamını Oku »

Aycan: Aile Hekimliği kurtuluş reçetesi değil

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesinin düzenlediği “Aile Hekimliğine geçişte yaşanan sıkıntılar ve sorunlar” konusunun ele alındığı konferans dün yapıldı. Gazi Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sefer Aycan, Aile Hekimliği’nin aksayan noktalarından söz etti, bunun bir kurtuluş reçetesi olmadığını söyledi. Devamını Oku »

Manisa’da Aile Hekimliği Anlatıldı

Hükümetin “herkesin bir hekimi olacak” sloganıyla duyurduğu ama pilot il olarak belirlenen Düzce’de aradan geçen zamana rağmen halen yeterli hekim sayısına ulaşamadığı Aile Hekimliği Uygulaması Manisa’da düzenlenen konferansta anlatıldı. Türk Sağlık-Sen Manisa Şubesince, 15 Aralık 2005 tarihinde Manisa Kültür Sitesi Lale Salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Aycan katıldı. Devamını Oku »