Anasayfa » Etiket Arşivi: döner sermaye

Etiket Arşivi: döner sermaye

Aycan “Gereksiz harcama yapmayalım; bu para, hepimizin parası”

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer AYCAN, bütçe görüşmelerinde harcamalar için söz aldı. Aycan "Gereksiz harcamalar yapmamak lazım derken, inşaat yapmamak lazım. Bütün bakanlıklara yeni yeni binalar yapılıyor. Bu da tabii ki bütçe açısından ciddi yük getiriyor. Ama daha önemlisi, yurt dışından kredi alıp bina yapmamak lazım. Hem bunun kredi borcunu ödüyoruz hem de faizini ödüyoruz. Kredi alıp hastane de yapmamak lazım." dedi. Devamını Oku »

Üniversite Hastanelerinin Sorunları

ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN VE ÇALIŞANLARININ ARTAN SORUNLARI Prof.Dr.Sefer AYCAN Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi               Üniversite hastaneleri sağlık eğitimi ve sağlık hizmetleri açısından son derece önemli kuruluşlardır. Bu hastaneler eğitim, araştırma ve uygulama merkezi olarak adlandırılmaktadırlar. Esas varlık nedeni eğitimdir.Bu hastaneler tıp öğrencilerinin ve diğer sağlık mesleklerinin lisans düzeyindeki uygulamalı eğitimleri için zorunlu kuruluşlardır. Sağlık mesleklerinin tümünün eğitimi uygulamalı eğitimdir, bu nedenle ... Devamını Oku »

Sağlık dert küpü

Hizmetlerin yetersizliğinden en çok Ankara dertli. Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü “Para yok, eleman yok, eşitlik yok, proje için veri yok" diyor. Devamını Oku »