Anasayfa » Etiket Arşivi: sağlıkta şiddet

Etiket Arşivi: sağlıkta şiddet

Hekim ile hasta karşı karşıya getirilmemeli

Prof. Dr. Sefer Aycan’ın iktidar tarafından verilen Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Dair Kanun Teklifi üzerine MHP Grubu adına “Sağlıkta Şiddet” konusunda TBMM’de söz aldı. Hekim hasta karşı karşıya getirilmemeli MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, kamuoyunda “Sağlıkta Şiddet Yasası” olarak bilinen yasa teklifi üzerine konuştu. Aycan “Sağlıkta şiddeti önlemek Sağlık ... Devamını Oku »

Aycan, Sağlık Bakanına sağlıkta artan şiddeti sordu

MHP Kahramanmaraş 25 ve 27. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Sağlık Bakanı tarafından cevaplanmak üzere son dönemlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan sözlü ve fiili şiddeti sordu.  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda Katip Üyesi Aycan, sağlık çalışanlarının sorunları ile yakından ilgileniyor. Sağlıkta artan şiddet olaylarına dönük tedbir alınmasını isteyen Aycan, “Hastane ve sağlık kuruluşlarında ... Devamını Oku »

Aycan, sağlıkta şiddet sorununu Meclis’e taşıdı

MHP Kahramanmaraş 25 ve 27. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, son günlerde sağlık personeline yönelik artan şiddet olaylarını gündem dışı söz alarak Meclis’e taşıdı. Aycan “Türkiye’de 600 binden fazla sağlık çalışanı milletimize sağlık hizmeti vermeye çalışmaktadır. 29 farklı meslekten oluşan sağlık çalışanları 7 gün 24 saat esasıyla sağlık hizmeti vermektedir ve sağlık çalışanlarının hepsi yüksek öğrenim görmüş kişilerden oluşmaktadır. ... Devamını Oku »