Anasayfa » MHP » Çalışanlar » İşsizlik oranları gerçek rakamlar değil

İşsizlik oranları gerçek rakamlar değil

Resmi rakamlara göre Türkiye’de yüzde 10 oranında bir işsizlik olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sefer Aycan, bu oranın yüksek öğrenim görenlerde ise yüzde 20’ye kadar çıktığını hatırlattı.

sefer-aycan-ulkucu-iscilerMHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, seçim çalışmaları kapsamında Ülkücü İşçiler Derneği’ne bir ziyarette bulundu.

Prof. Dr. Aycan, ziyareti sırasında dernek başkanı Süleyman Arslan ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşerek fikir alış-verişi yaptı. Resmi rakamlara göre Türkiye’de yüzde 10 oranında bir işsizlik olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Sefer Aycan, bu oranın yüksek öğrenim görenlerde ise yüzde 20’ye kadar çıktığını hatırlattı. İşsizlik oranında fiilen iş arayanların dikkate alındığını ama iş aramayanların bu orana dahil edilmediğini söyleyen Aycan, gerçekte bu rakamların çok daha yükseklerde olduğunu bildirdi.

Varolan sendikaların da işçi haklarını savunmakta yetersiz kaldığını ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Aycan, “Bu konuda Ülkücü İşçiler Derneği’ne çok büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Kaynak: www.kanalmaras.com

HABER VİDEOSU

%d blogcu bunu beğendi: