Anasayfa » MHP » Çiftçiler ve Orman Köylüleri » MHP adayı Aycan’dan üniversite öğrencileri ve Ziraat Odası’na ziyaret

MHP adayı Aycan’dan üniversite öğrencileri ve Ziraat Odası’na ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş milletvekili adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, seçim çalışmaları kapsamında Elbistan’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

sefer-aycan-ziraat-odasiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş milletvekili adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, MHP Kahramanmaraş İl Yönetim Kurulu Üyesi Sermet Yıldız, Ülkü Ocakları Başkanı Murat Kılınç, seçim komitesi ve partililerin eşliğinde ilk ziyaretini Elbistan Ziraat Odası’na gerçekleştirdi. Burada Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut ve meclis üyeleri ile bir süre görüş alışverişinde bulunan Aycan, partisinin iktidara gelmesi halinde seçim beyannamesinde yer alan tarım ve hayvancılık sektöründeki projeleri anlatı.

Aycan, çiftçinin en büyük gider kalemi olan mazot, gübre ve yem üzerindeki özel tüketim vergisinin kaldırılacağını belirterek çiftçilere mazotun 1 lira 75 kuruştan satılacağını söyledi.

Aycan, buradaki ziyaretin ardından Elbistan Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören gençlerle bir araya geldi. EMYO yerleşkesi girişinde karşılanan Prof. Dr. Aycan, üniversite öğrencilerinin yaşadıkları sorunları en iyi şekilde bildiklerini kaydederek bu sorunların çözümü için de projelerinin hazır olduğunu ifade etti. Aycan, her öğrenciye öğrenimi süresince olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yüksek öğrenim kuponu verileceğini, iş buluncaya kadar üniversiteden mezun olan bir kişinin kullandığı krediyi ödemeyeceğini vurguladı.

Ziyaretler sonrasına bir değerlendirme yapan MHP Kahramanmaraş milletvekili adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, AK Parti iktidarına yüklendi.

Aycan, şunları söyledi: “7 Haziran seçim sürecini yaşıyoruz. Kahramanmaraş’ta da ciddi bir çalışmamız var. İlçelerimizin hepsi de bir bütün. İlçe ayrımı yapmadan hepimiz birlikte Kahramanmaraş’ız. Karşımızda AKP hükümetinin icraatlarından dolayı rahatsız olan Türkiye var. Hep birlikte Türkiye’ye sahip çıkmamız gerekiyor. Yola da bu yüzden çıktık. 13 yıllık AKP iktidarının her kuruma ve her sektöre zarar verdiğini düşünüyoruz. Hatta devlete zarar verdiğini düşünüyorum. Esnafın, işçinin, çiftçinin, memurun yani herkesin bu durumdan şikayeti var. Her şeyden önemlisi devletin işleyişi bozuldu. Sayın Cumhurbaşkanı bir panik halinde devleti temsil etmesi gereken kişi bugün seçim meydanlarında. Hem hükümet hem de devlet imkanları kullanılarak var güçleriyle seçim süreci yürütüyorlar. Bu ülkede adalet kalmadı. Artık mahkemeler tarafsızlığını yitirmiş, başbakandan, cumhurbaşkanından direk emir alan kurumlar haline gelmiştir. Bir ülkede adalet bozulmuşsa geriye bir şey kalmamış, devlet olmanın gerekliliği ortadan kalkmıştır.

sefer-aycan-elbistan-ziraat-odasiKahramanmaraş’ta zaten ciddi bir işsizlik varken 52 bin Suriye’den gelenler yerleştirilmiş ve iş alanları da bunlara verilmiş. Belediye başkanlığı seçimlerinde vatandaşa iş vaat edilmiş ama bu vaatler yerine getirilmemiş. Afşin-Elbistan Termik Santrali’ne bu bölgenin insanı işsizken başka yerlerden işçi alınmaktadır. İnsanların artık canına tak etti.”

AK Parti hükümetinin sorunları çözmekle ilgili projeler üretmediğini savunan Aycan, “İstikrar denilen ülkede bugün herkes borçludur. Herkesin gelecekle ilgili, Türkiye ile ilgili endişeleri vardır. Tarım sektörü de bozulmuştur. Tarım da girdi maliyetleri yükselmiş bununla ilgili herhangi bir politika üretilmemiştir. Bu kadar sorun varken AKP hükümeti bunlarla ilgili çözüm önermemektedir. Varsa yoksa anayasa değişikliği, çözüm süreci ve başkanlık sistemi ile ilgili stratejiler belirlemiştir. Ne işçinin, ne köylünün sorunlarıyla herhangi bir açıklaması yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi, seçim beyannamesinde her kesimin sorunlarına tek tek çözüm önerisi getirdi. Bizim önemsediğimiz şeylerin başında devletin tekrar işler hale gelmesi bulunuyor. Milli birlik ve beraberliğimizden, bölücülükten taviz verilmemesi geliyor” dedi.

Kaynak: http://www.elbistaninsesi.com

%d blogcu bunu beğendi: