Anasayfa » MHP » Din Hizmetleri » MHP Milletvekili Adayı Aycan’dan “Miraç Kandili” Mesajı

MHP Milletvekili Adayı Aycan’dan “Miraç Kandili” Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş  Milletvekili Adayı   Prof. Dr. Sefer Aycan ,bugün  icra edilecek olan “Miraç Kandili” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
sefer-aycan-mirac-kandiliMiraç Kandili’nin Türk-İslam alemine birlik, beraberlik, sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini dileyen Aycan  mesajında şu ifadelere yer verdi:
“15 Mayıs Cuma gününü 16 Mayıs Cumartesiye bağlayan gecede idrak edeceğimiz, beş vakit namazın da farz kılındığı Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) nasip olan mucizenin yıldönümüdür. Bizler Peygamber Efendimizin yüce makama ulaştığı bir mucizeyi ve bu mübarek yolculuğu ifade eden Miraç Kandilini kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Miraç mucizesi, Hz. Peygamber’in şahsında bütün Müslümanlara ilahi bir hediyedir. Bu vesileyle Miraç Kandilini fırsat olarak bilmeli, ibadet bilincimizi kuvvetlendirmeli, ahlakımızı güzelleştirmeli ve inandığımız değerlere bağlı kalarak yaşama niyet ve kararlığımızı yenileme gayreti içerisinde olmalıyız. Yüce dinimizin bizden istediği sevgiyi, şefkati, kardeşliği, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, güvenli ve huzurlu ortamların oluşmasına gayret göstermeliyiz. Mübarek Ramazan ayına adım adım yaklaştığımız bu mübarek gün ve gecelerde yapılacak olan dualarımızın daha makbul olacağı inancıyla Yüce Allah’a yönelmeli; ülkemiz, milletimiz ve tüm Türk-İslam alemi için iyiliklerin ve güzelliklerin artması adına dualarımızı gerçekleştirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk-İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, toplum olarak birlik beraberliğimizin güçlendiği, iyilik ve güzelliğin hâkim olduğu, kin ve nefretin son bulduğu, insanlığın barış, huzur, birlik ve beraberliğin hüküm sürdüğü, hak ve hukukun hakim olduğu bir yaşama vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Kaynak: tvmaras.com

 

%d blogcu bunu beğendi: