Anasayfa » Haber » MHP’li Sefer Aycan’dan Kanal 46’ya ziyaret

MHP’li Sefer Aycan’dan Kanal 46’ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş milletvekili aday adayı Prof. Dr. Sefer Aycan, seçim çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

sefer-aycan-ziyaretHafta sonu memleketi Kahramanmaraş’a gelen Prof. Dr. Sefer Aycan, ‘Kahramanmaraş’ın dünyaya açılan penceresi’ Kanal 46’nın Haber Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Aycan burada gazeteciler Mustafa Şirin, Lütfi Yıkan ve Kanal 46 yazarı Karaozan Eshabil Karademir ile samimi bir ortamda sohbet etti.

Kahramanmaraş’a ve Türkiye’ye hizmet noktasında kendine güveninin tam olduğunu vurgulayan Aycan; “MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde Sağlık Bakanlığı’nda genel müdürlük ve iktidarın son bir yıllık bölümünde de müsteşar olarak görev yaptım. Gerek memleketime gerekse de ülkeme sağlık alanında faydalı hizmetlerde bulunduğum kanaatindeyim. Bu bilgi birikimim ve tecrübemi siyasette de değerlendirerek hizmetlere kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Bu nedenle aday adayı olmaya karar verdim” diye konuştu.

2002 ve 2007 genel seçimlerinde de aday adayı olduğunu ancak aday listesine giremediğini hatırlatan Prof. Aycan, 12 Haziran 2011 genel seçimi öncesinde hazırlanacak olan listeye bu kez adını yazdırabilmek için sıkı bir şekilde çalıştığını da belirtti.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı olarak başarılı bir şekilde görev yapan Aycan, MHP’nin iktidara gelebilmesi için illerden daha çok milletvekili çıkartması gerektiğini de söyleyerek şunları kaydetti:

seferaycan-ziyaret“MHP’yi Kahramanmaraş’ta da eski parlak günlerine getirebilmek için çalışmaya devam edeceğim. İster listeye gireyim, ister giremeyeyim önemli değil, benim için önemli olan haksızlıklar karşısında bir şeyler yapabilmektir. Çünkü yüce dinimize göre; eğer bir haksızlık var ise elimizle ya da dilimizle düzeltmeye çalışacağız. Yoksa da kalbimizle buğz etmemiz emrediliyor. Ama bu da imanın en zayıf derecesidir. Ben de bir şeyler yapma adına; 12 yaşından beri içerisinde bulunmakla gurur duyduğum Ülkücü camianın bir ferdi olarak MHP’den bir kez daha aday adayıyım. Takdir ise partimizin ve yüce milletimizindir. İnşallah hayırlısı olur. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de tebrik ediyorum.”

%d blogcu bunu beğendi: