Anasayfa » Haber » Müsteşardan Elbistanlılara Müjde

Müsteşardan Elbistanlılara Müjde

Elbistan Devlet Hastanesi’nde inceleme yapan Sağlık Bakanı Müsteşarı Sefer Aycan, Elbistan Devlet Hastanesi’nin modernizasyonu için 100 milyar lira, Sağlık Meslek Lisesi için de 150 milyar liralık ödenek ayrılacağını söyledi. 

sefer-aycan-elbistan-devlet-hastanesiElbistan Devlet Hastanesi’nde incelemeler yapan Sağlık Bakanı Müsteşarı Sefer Aycan, “doktor açığının kapatılması ve hastanelerin modernizasyonu için çalışacaklarını” söyledi.

Sefer Aycan, Elbistan’daki çalışmalar konusunda şu bilgileri verdi:

* Elbistan Sağlık Meslek Lisesi’nin kendine ait bir binası olması için 150 milyar liralık ödenek ayrıldı.

* Elbistan Devlet Hastanesi’nde eksik olan branşlar için ilk tayin döneminde atama yapılacak ve ayrıca hastanenin modernizasyonu için 100 milyar lira ödenek ayrılacak. 

* Afşin’de Kanser Tanı Merkezi’ni kuracak uygun bina bulunması için Türkiye Elektrik Anonim Şirketi (TEAŞ) ile işbirliği yapılacak.

Elbistan Belediye Başkanı Abdullah Paksoy, Kaymakam İsmail Küreci ve Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Erbilen’in de katıldığı inceleme gezisinde Müsteşar Aycan ayrıca, Afşin Termik Santrali’nin filtre sisteminin olmamasının insanların sağlığını tehdit ettiğini de belirti.

%d blogcu bunu beğendi: