Anasayfa » MHP » Esnaf - Sanatkar ve KOBİLER » Prof. Dr. Sefer AYCAN 7 Haziran Genel Seçim Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Prof. Dr. Sefer AYCAN 7 Haziran Genel Seçim Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Aycan’ın bugünkü durağı Yeni Hal oldu. Miting havasında geçen ziyarette vatandaşlar Aycan’ı sıcak karşıladı.

sefer-aycan-halProf. Dr. Sefer Aycan Cumhurbaşkanını eleştirerek “Cumburbaşkanı değil, sanki AKP genel başkanı. Hem haksız rekabet hem yasalara aykırı.” dedi.
Aycan, AK Parti’nin genel başkanı yanı sıra tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı ve oğlu ile 3 koldan demokratik olmayan seçim süreci yürüttüğünü belirterek, bunun hukuka, Anayasa’ya ve yasalara aykırı olduğunu söyledi.

Esnaflar ve vatandaşlar milletvekili adayı Aycan’a AKP hükumetinin yaptıkları yanlışları şikayet ettiler. Esnaf  “Küçük esnafları bitiriyor bugün baktığımızda her mahallede Bim veya A 101 gibi çok sayıda marketleşme görmek mümkün o zaman ne olacak küçük esnafın hali artık yeter. Bugün milli eğitimi sekiz yıl zorunlu kıldı ne yazık ki artık çırak bulamıyoruz ya da okullarda meslek okulları açılsın ya da bize yetiştirilmek üzere çırak bulsun her okulu bitirene AKP hükumeti iş veremez bu yüzden ülkenin gidişatı hiç iyi gözükmüyor, gençler sekiz yıldan sonra yaşları 18 ile 19 arası değiyor ondan sonra askerlik çağına geliyor bu yüzden gençler başta sigara ve uyuşturucu bağımlısı olmaktan kurtulamıyor.” gibi yakınmalarda bulundu.
Hal esnafını ziyaret eden Aycan 7 Haziran seçimlerinin ülkedeki tüm kesimlerin yüzünün gülmesi bakımından çok önemli olduğunu söyledi. Yarından endişe etmeyerek
geleceğe umutla bakan bir Türkiye için gerekli reçetenin yer alacağını bildiren Aycan, “ülkemizin karanlığa sürüklenmesine el birliği ile engel olup şehit kanıyla sulanmış bu cennet vatanımızı rahat nefes alınabilir hale getireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: tvmaras.com

[justified_image_grid preset=1 row_height=100]
%d blogcu bunu beğendi: