Anasayfa » Sağlık » Aile Hekimliği » “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” Antalya’da Anlatıldı

“Sağlıkta Dönüşüm Projesi” Antalya’da Anlatıldı

seferhocaegitimTürk Sağlık-Sen Genel Merkezi düzenlediği konferanslarla Sağlıkta Dönüşüm Projesini anlatmaya devam ediyor. Adana, Adıyaman ve Kahramanmaraş’’tan sonra son olarak Antalya’da “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” konulu konferans düzenlendi. 24 Nisan günü Antalya Büyükşehir Belediyesi Semtevi’nde düzenlenen ve Prof. Dr. Sefer Aycan’’ın verdiği Konferansa Antalya’’daki çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi düzenlediği konferanslarla Sağlıkta Dönüşüm Projesini anlatmaya devam ediyor. Adana, Adıyaman ve Kahramanmaraş’tan sonra son olarak Antalya’da “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” konulu konferans düzenlendi. 24 Nisan günü Antalya Büyükşehir Belediyesi Semtevi’nde düzenlenen ve Prof. Dr. Sefer Aycan’’ın verdiği Konferansa Antalya’’daki çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Konferanstan önce bir konuşma yapan Genel Başkan Önder Kahveci; hizmetin sunumundan personelin ücretlerine kadar sağlık sektörünün her alanında yığınla sorunlar bulunduğunu belirterek, “getirilmek istenilen düzenlemeler sorunları çözmek yerine daha da derinleştirecektir” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı eski Müsteşarı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Sefer Aycan sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli kullanılması amacına dayandığı söylenen dönüşüm programının reform olmadığını, yeni de sayılmayacağını söyledi. Genel sağlık hizmetleri, aile hekimliği, idari ve mali özerkliğe sahip sağlık işletmeleri gibi konuların daha önceki hükümetler döneminde de gündemde olduğunu ve tartışıldığını ifade eden Aycan, “Bunların hiçbiri yeni değil. Bazıları hariç reform niteliğinde olan çalışmalar da değildir. Reform ciddi bir iştir. Halkın beklentilerini karşılaması lazım. Köklü değişiklikler gerekir. Dünya Bankası ve IMF de 2000 yılında bunların yapılmasını istedi, baskılar yaptı ancak biz kabul etmedik. Yani teslimiyetçilikle alakalı” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: