Anasayfa » Haber » Sefer Aycan, MHP’den Aday Adayı

Sefer Aycan, MHP’den Aday Adayı

Sağlık Bakanlığı eski Müsteşarı Prof. Dr. Sefer Aycan, MHPden Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

sefer-aycan-elbistan-ilceSağlık Bakanlığı eski Müsteşarı Prof. Dr. Sefer Aycan, Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe teşkilatını ziyaret ederek, MHP’den Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısı ile Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Prof. Dr. Sefer Aycan, görev süresi boyunca Kahramanmaraş’a yaptığı hizmetleri anlattı.

Toplantı MHP İlçe Başkanı Ramazan Kaya’nın konuşması ile başladı. Kaya, “Milliyetçi Hareket Partisi bir 40 yıl daha devam edecek partidir. Aziz milletimiz bunu çok iyi biliyor ve çok iyi değerlendiriyor. Onun için camiamıza çok görev düşüyor” dedi.

Daha sonra mikrofona gelen Prof. Dr. Sefer Aycan, “Bugüne geldiğimizde, AKP hükümetinin her konuda yaptığı yanlış ve kasıtlı uygulamalar, yürüttüğü politikalar sonucu 12 Haziran’da yapılacak Genel Milletvekili Seçimlerini ülkemiz için dönüm noktası haline getirmiştir” dedi.

Aycan, konuşmasının devamında, şunları kaydetti:

“MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde Sağlık Bakanlığı’nda genel müdürlük ve iktidarın son bir yıllık bölümünde de müsteşar olarak görev yaptım. Gerek memleketime gerekse de ülkeme sağlık alanında faydalı hizmetlerde bulunduğum kanaatindeyim. Bu bilgi birikimim ve tecrübemi siyasette de değerlendirerek hizmetlere kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Bu nedenle aday adayı olmaya karar verdim.”

2002 ve 2007 genel seçimlerinde de aday adayı olduğunu ancak aday listesine giremediğini hatırlatan Aycan, 12 Haziran 2011 genel seçimi öncesinde hazırlanacak olan listeye bu kez adını yazdırabilmek için sıkı bir şekilde çalıştığını da belirtti.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Aycan, MHP’nin iktidara gelebilmesi için illerden daha çok milletvekili çıkartması gerektiğini de kaydererek şunları söyledi:

“MHP’yi Kahramanmaraş’ta da eski parlak günlerine getirebilmek için çalışmaya devam edeceğim. İster listeye gireyim, ister giremeyeyim önemli değil, benim için önemli olan haksızlıklar karşısında bir şeyler yapabilmektir. Çünkü yüce dinimize göre; eğer bir haksızlık var ise elimizle ya da dilimizle düzeltmeye çalışacağız. Yoksa da kalbimizle buğuz etmemiz emrediliyor. Ama bu da imanın en zayıf derecesidir. Ben de bir şeyler yapma adına, 12 yaşından beri içerisinde bulunmakla gurur duyduğum Ülkücü camianın bir ferdi olarak MHP’den bir kez daha aday adayıyım.”

%d blogcu bunu beğendi: